11.-13. august: 6. Pitsipäev

Aasta-aastalt enam ja enam toimib pitsipäev sellena, milleks me teda kasvatanud oleme. Haapsalu sallipitsid on olemas, meil on palju sõpru ja tullakse kohtuma, vaatama, mõtteid koguma. Kohalike vahel toimub ühine panustamine, et Valge Daami Aeg oleks oma nime vääriline ja Pitsipäev on osa sellest.

Kõigepealt suur kummardus kõikidele, kes oma aega ja tahtmist ja kõike muudki panustasid- teile,  Haapsalu käsitööseltsi naised. Ilma teieta- ilmselt oleksid salli ikka olemas, aga mitte nii nähtaval. AItäh teile ja teie peredele!

Meiega olid sel aastal Kristiina Nemirovitś-Dantśenko, Ulve Kangro, Ülle Ehala, Siiri Reimann, Türi heegeldajad Liivi Lintlomi eestvedamisel, Marge Heeringas ja Läki Tantsule tantsurühma naised, Raina Soosaar, Meeli Vent, Triin Mihkelson, Läti käsitööajakirja esindus, Saara kirjastus, Lõngastuudio, Wool and Woolen, Agne-Andra Ploom ja Imbi Edasi.

Väikese pildimaterjali “Pitsipäevast pitsipäevani” pani vaatamiseks välja Merle Saulep, pitsilist Haapsalu läbi fotoobjektiivi näitasid Haapsalu fotoklubi liikmed.

Kudumisvõistluse źüriisse kuulusid sel aastal Linda Elgas, Aime Edasi, Siiri Reimann, Aasa Jõelaid ja Anu Pink.

22 võistleja seast valis žürii võitjaks Anne Rohtmetsa. Teiseks tuli Anett Pärismaa ja kolmandaks Kaidi Kätlyn Reimann.

Auhinnad parimatele panid välja lisaks projektirahastajale (Projekti”Haapsalu 6. Pitsipäev” rahastab rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest) ka Fra Mare ja Pariisi Vesi. Pariisi Vesi teeb lisaboonusena kõikidele, kes nende Haapsalu poes (Posti 9) ütlevad parooli “Haapsalu sall” eriti häid hinnapakkumisi ja seda kuni 1.septembrini!!!

„Võitjaid oli raske valida ja iga aastaga läheb raskemaks. Võib isegi öelda, et kümne parema puhul hakkasime tegelema lausnorimisega,“ ütles žüriiliige Siiri Reimann.

Seekord pidid võistlejad kuduma kuningliilia kirjaga mustri- seda mustrit on võimalik osta Haapsalu Pitsikeskusest ning selle müügist saadud tulu läheb järgmisele pitsipäevale.

 

Ühiskudumine toimus sel aastal Eesti Vabariik 100 tähe all. Kontsert duolt “Täna Olen Laps” sai ainsana selle päeva tegevustest vihmasagara osaliseks, aga head muusikat ei kõiguta miski. Ühiselt juubelile kudus 89 registreerunud kudujat ning vardaid oli neil kokku 193. Kindlasti oli ka mitteregistreerunuid ning neid, kes kell kolm oma kodudes kudumist alustasid. Elagu Eesti Vabariik ja aitäh selle vaheürituse rahastajale- Kultuurkapitalile!

Pitsipäev lõppes suure tordisöömisega. Kes olid kohal, said osa. Keda ei olnud, pole midagi teha- ootame teid siis järgmisel aastal!

 

Projekti”Haapsalu 6. Pitsipäev” rahastab rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest RM-KYSK_logo_reg_toetuseks-Vektor-suur_sygis2015 (2)