Head uut aastat, armasad käsitöösõbrad lähedalt ja kaugelt!

Aasta lõpp kiskus kiireks, nagu käsitöölistele kombeks. Haapsalu Käsitööseltsi ja pitsikeskuse 2014. aasta võib lugeda kordaläinuks. Oli õnnestumisi, oli ka möödapanekuid, oli tööd- palju tööd, palju külalisi, saime särada ja kõige tähtsam- saime toimetada oma kodus, pitsikeskuses. Oli see ju meie viimaste aastate unistus.

Käsitööselts ei oleks see, mis ta on, oma liikmeteta. Tänan juhatuse nimel kõiki seltsikaaslaseid. Öeldakse, et ütle, kes on Su sõbrad ja ütlen, kes Sa oled. Seltsis ei saaks me tegutseda, kui me poleks sõbrad. Ja heade sõprade jaoks on pitsikeskus alati avatud.

Uut aastat alustatakse ikka mõtetega à la nüüd teen kõik õigesti või alates tänasest on asjad nii… Selts on mingis mõttes nagu käsitöölise läbilõige- eks peame meiegi tegema omad aruanded ja tegevuskavad, et oma püstitatud eesmärkidele lähemale liikuda. Ainult muudatuste elluviimiseks kuluv aeg on seltsi puhul oluliselt pikem kui üksiktegijal. See-eest on nõustajateks kõik seltsiliikmed, see annab kindlust.

Niisiis – aasta 2015. Kindlasti on selle aasta märksõnad meie jaoks areng, avatus ja kaasamine. Arengu all siinkohal võib võtta nii seltsiliikmete arendamist, tegevuste arendamist, pitsipäeva ja teiste, võib-olla uutegi ürituste arendamisi jne. Avatus on oluline nii kogukonna, projektipartnerite kui ka seltsi enda suhtes eelkõige.  Kaasamisega tegime algust juba möödunud aastal, mil Pitsikeskuse  facebooki konto tõi meile uusi kaasaelajaid ja jälgijaid. Just snende sõprade kaasamine meie tegevuste arendamisse, parendamisse ja läbiviimisesse võiks olla võti veel paremasse käsitöötulevikku. Ja meie igapäevasesse ellu. Sest mis on parem ühest oma eluga rahulolevast inimesest? Ja tore ju, kui rahulolevaid inimesi on kohe palju.

Pitsikeskuse on vallutanud talvine vaikelu. Jaanuaris-veebruaris ei pruugi te igapäevaselt kohata kuduvat seltsidaami, sest otsustasime paar talvist kuud teha, nagu vanasti: koome kodudes. Et meie vanematel prouadel ka suvel jaksu jätkuks ning nad suveks kurnatud ei oleks, siis kahel nimetatud kuul nn kohustuslikku seltsidaami pitsikeskuses kudumas ei ole. Aga samas võite hoopis peale sattuda viiele-kuuele nooremale kudujale, kes on pitsikeskusest läbi astunud ja jutu- ning kudumisringi moodustanud. Selliseid spontaanseid kuduringe tekib praktiliselt üle-päeva ning olete kõik oodatud osalema!

Haapsalu Käsitööselts soovib kõigile oma sõpradele, külalistele ja toetajatele head uut (kvaliteetset villa andva) lamba-aastat! Uusi ja põnevaid mustreid, head lõnga ning mugavaid töövahendeid teile uuel aastal!2014-12-06 00.16.18