Kodanikupäev Läänemaal

26.november on kodanikupäev. Sel aastal pakkus Läänemaa Arenduskeskus välja väikeseid reise mööda meie maakonna MTÜ-sid. Loomulikult olime kohe ka minemas. Bussiseltskonnast enamuse moodustasimegi meie.

Külastasime Paliveres tegutsevat Palivere Naisseltsi, Üdruma Küla Seltsi, Kullamaa Käsitööseltsi ning Risti Rahvaseltsi.

Igas peatuskohas oli, mida uudistada ning igal pool võttis pererahvas meid kenasti vastu ja tutvustas oma seltsi ning tegemisi. See ringreis näitas suurepäraselt läbilõiget tegusatest läänlastest ning sellest, et kui midagi teha tahta, siis seda ka saab teha.

Käsitöö maapiirkondades on õnneks heal järjel, eriti aktiivsed tunduvad olevad igat sorti kangakudujad.

Käsitööliik, millele rõhku pannakse, sõltub natuke ka eestvedaja oskustest. Näiteks Risti ja tema Liis: kangakudumise kõrgem tase, mis tuleneb ilmselt Liisi EKAs omandatud tekstiilidisaineri erialast. Või siis Urve ja Palivere: portselan. Kullamaa käsitöömaja oli täis kodust askeldust- mõnus juturing tekkis kohe kööginurka. Üdruma naised oskavad aga küla kokku tuua- ega muidu poleks nende külamaja nii nõutud kaup rahva hulgas!

Pikalt kõiki kohti kirjeldada pole mõtet, sest olgem ausad- oma silm on siiski kuningas ja nagu meile kõikjal kinnitati: uksed on kõigile huvilistele avatud, nii et mingem siis külla!

Aitäh Tiinale ja LAKile reisi eest!

Reisil käisid: Silvi, Linda, Mall, Aime S, Natali, Maie, Agnes, Aasa, Marge, Embi ja Mirje.