Lähemalt käsitöökojast

Sügis näitab juba talve nägu, seega on päris õige aeg otsida välja villased esemed, et nendega end ja oma lähedasi soojendada. Nagu Merle eelpool olevast postitusest lugeda võisite, on tulemas selline vahva üritus nagu Käsitöökojad üle maa. Ka meie selts on ühe sellise koja korraldaja.

Niisiis: mis, kus, millal, mida?

26.10 kell 10-16 Haapsalu kultuurikeskuses. Oodatud on kõik, kes on käsitööusku, villausku või tahavad lihtsalt ühte mõnusat sügisest laupäeva veeta heas seltskonnas ning näha teisi käsitööhuvilisi.

Tänavuse käsitöökoja teemaks on maavillane ning sellest tulenevalt on meie alateemaks randmesoojendajad. Ilmselt on paljud teist tundnud (ja seda eriti just sügisel, niiskel ja kõledal ajal) vahel randmetes midagi valu-taolist või lihtsalt tundnud, et käed tahaksid hoidmist. Randmesoojendajad on suurepärane võimalus pakkuda oma kätele hellust, lisada oma välimusele isikupära ning võimalus katsetada suhteliselt kiirelt valmiva käsitööga, mis tagatipuks ei võta eriti palju materjali ka. Ning tehnikate ning võimaluste valik on samuti väga lai.

Meie seltsi ja Haapsalu Kutsehariduskeskuse poolt on väljas näitus viimastel aastatel valminud randmesoojendajatest. Meie seltsi naised keskenduvad küll rohkem pitsilistele randmesoojendajatele, aga näha saab ka heegeldatud, tuniistehnikas, tikitud, lapilises koes kootud ja muidki randmesoojendajaid.

Käsitöökotta tulles võib võtta kaasa oma pooliku töö, et seda ka teistele näidata ja oma ideedest rääkida. Võib võtta kaasa vaid lõnga ja vardad, et algus meie juures luua. Sest meilt saab ka õpetust ja nõuandeid, näituselt ideid ja kultuurimajas toimuvalt laadalt loodetavasti ka villast lõnga. Loomulikult on käsitööseltsil kaasas ka vardad ja lõng, et soovijatele, kel oma töövahendeid kaasas pole, kohapeal kudumisvõtteid õpetada.

Teeme sellest laupäevast ühe toreda käsitöökohtumiste päeva. Ühiselt on ka tulemus suurem!

Kohtumiseni kultuurimajas,

hoidke vardad soojas!