Muster śotlastele. Algusest tulemuseni.

Et kõik ausalt ära rääkida, pean alustama kaugemalt.

Pärast kolmandaid, möödunudaastaseid Śoti päevi Haapsalus, jõudis minuni idee luua muster śotlastele. Nemad on ju eestlastele kinkinud spetsiaalse tartanikangamustri ( http://kultuuriselts.ee/artiklid/06_01_03_EPL_kinktartan.pdf ).

Mõte tuli Mari-Liis ja Tõnu Parbuselt. Ja kuna tegemist on minu heade naabritega, siis iga kord, kui ma neid nägin, tuli meelde, et peaks selle ju ära tegema. Konkursi siis.

Konkursi välja kuulutamiseni jõudsime 1.septembril. Aimu, et selline konkurss on tulemas, andsime üldsusele eelmisel, V Pitsipäeval.

Lõpptulemuseks oli viis osalejat, kuus mustrit. Ja kui protsente arvutada, siis osalejatest 60% olid meie, Haapsalu Käsitööseltsi kudujad, 40% külaliskudujad :-)

Olles ise selle kõige organiseerija, olime teinud osalemise võimalikult turvaliseks, st osalejate nimed selgusid alles pärast źürii otsust. Ja źürii oli pädev, kauge ja meie, korraldajate jaoks tundmatu. Nimelt olid otsustajateks Eesti Śoti Kultuuriselts ning śotlastest kudujad. Usun, et źürii otsus on igati õiglane.

Ja nüüd aplaus, lilled ning trummipõrin!

Väga tubli tulemuse ja kauni mustri lõid kõik osalejad. Täname teid, Aasa Jõelaid, Meeli Vent, Erika Azlauskaite ja Silvi Koppelmaa!

Lubage esitleda, śoti sallikiri – Karuohakas. Mustri looja- Helin Põldve.

Palju õnne kõigile osalejatele ja soovime teile häid vardaid ja mõttelendu!

Karuohakas- Meeli Vent
Karuohakas- Meeli Vent
Prossikiri- Meeli Vent
Prossikiri- Meeli Vent
Fair Islei kiri- Erika Azlauskaite
Fair Islei kiri- Erika Azlauskaite
Tartanist inspireeritud - Silvi Koppelmaa
Tartanist inspireeritud – Silvi Koppelmaa
Tartanikiri- Aasa Jõelaid
Tartanikiri- Aasa Jõelaid
Karuoahakas- Helin Põldve
Võitja – śoti sallikiri. Karuohakas. Autor: Helin Põldve