Palju õnne, Eesti!

Ja ongi kohe-kohe 100 täis. Meie Eestil aastaid. Ja ongi juba neli aastat täis. Meie pitsikeskusel.

Nii see ajaratas veereb ja vardad klõbisevad.

Kui aga meie, pitsikeskuse naiste ellu tuleb mõni tähtis sündmus või hetk, jäädvustame selle ikka kududes. Eesti Vabariigile tegime juubelikingi, millest võivad osa saada kõik meie külalised.

Aga algusest.

Mõte liigutatavast vaheseinast meie majas pole üldse uus. Üks selline sein on meil juba mitu aastat ja on väga tänuväärne asi. Kui vaja- teeme ruumi suureks. Kui vaja pole- on ruum liigendatud. Ka muuseumipool vajas seina. Ja kui arutasime naistega, mida meie võiksime oma kallile Eestile kinkida (no kõik ju kingivad midagi ja oi kui palju üritusi nimetatakse nüüd kingitusteks :-) ), jõudsime üheskoos mustrigaleriini. Ja sealt oli vaja kaks asja vaid kokku panna ja tulemust saategi juba meile vaatama tulla.

Kudumiseks valisid mustrid välja Siiri ja Aime. Nende poolt tuli ka kudujate nimekiri ning naised asusid tööle. Kõige esimesena laekus Nancy töö Ameerikast- tema oli “koduse ülesande” saanud kätte juba suve lõpul. Galerii jagu kootud mustrilapikesi oli valmis aasta lõpuks ning edasi läks juba keerulisemaks.

Õmblemiseks moodustasime kooperatiivi “Kukeke”. No see lihtsalt paistis nii kreisi välja- tulev punt naisi pärast oma päevatööd, kogunevad Haapsalu Põhikooli käsitööklassi ja siis läheb lahti. Kes rebestab, kes kisub niite välja, kes lõikab. Triigiti, pressiti, õmmeldi, valiti ja sätiti. Ja ikka mitmeid õhtuid. Viimasel ühisõmblusõhtul lõpetati poole üheteistkümne paiku. Silmad väsisid, aga mindi võiduka lõpuni.

Valmiskootud ja -õmmeldud nn galeriipaneelid viisime Tallinnasse, firmasse Avaekspert. Selle firmaga on meil varemgi tegemist olnud ning ka seekordne koostöö kandis vilja. Oleme väga uhked oma mustrigalerii üle- tulge vaatama!

Aitäh teile, naised, kes te selle seina valmimisele kaasa aitasite! Te olete üüübervinged! Teiega võib iga kell luurele minna. Ja eks me sinna läheme ka veel kordi ja kordi :-)

Kummardus teile: Vaima Valk, Ilme Kaaberma, Nancy Bush, Virge Võsu, Kaire-Anniki Kikut, Aime Edasi, Helin Põldve, Heli Huul, Mai Sarv, Silvi Koppelmaa, Helmi Mändla, Veera Karing, Pille Källe, Pille Schneider, Embi Hunt, Kadri Kuurberg, Aasa Jõelaid, Saima Tee, Merle Saulep, Helvia Orumaa, Natali Särg, Siiri Reimann, Mirje Sims.

Kuni veebruarikuu lõpuni on sissepääs meie pitsikeskuse püsiekspositsiooni tasuta.

Elagu Eesti ja Haapsalu sall!