Pitsikeskus on avatud

Pitsikeskus on avatud.

1.veebruari hommik üllatas paljusid meie seast pehmete ja valgete lumehangedega. See tekitas esimese mure- värskel keskusel ei ole ju veel lumelabidatki! Aga paarikümne naise läbi lume minek tekitas väravast meie tagaukseni piisava teeraja. Täpselt nii ongi- ühiselt tegutsedes tekib alati midagi uut, olgu selleks siis teerada läbi lume või äsjaavatud Pitsikeskus ise.

Pitsikeskuse idee oli õhus juba paar viimast aastat. Esialgu ei nimetanud me seda pitsikeskuseks vaid lihtsalt kohaks, kuhu koondada kokku kõik Haapsalu pitsidesse puutuv. Ehte Kunsti- ja Käsitöökojas töötas Aide Leit-Lepmetsa juhtimisel Haapsalu Rätikumuuseum, olgugi, et kitsastes oludes, aga siiski oli ta ju olemas. Sellesse väikesesse tuppa oli Aide, Silvi ja käsitööseltsi naiste töö tulemusel kogutud erinevaid pitsilise salle-rätte, mustreid ja tootearendusi. Aide vedas projekte ja kursuseid, võttis vastu külalisi. 10 aastat sai möödunud kevadel täis. Ja meie seltsi kasvas liikmete arvu kasvuga seoses välja Haapsalu sotsiaalmaja ruumidest. Kitsaks jäi. Olime selleks ajaks linnavalitsuse abil leidnud omale uued ruumid – tänase Pitsikeskuse.  Aide usaldas Haapsalu Käsitööseltsi, mille liikmeks ta ka ise on ning andis Rätikumuuseumi esemed üle seltsi valdusesse, et need uue keskuse ajaloo-osa seemneks oleksid. Igati loogiliselt oli sündinud kahe asja liitumine: selts ja rätikumuuseum. Ja kokku saigi Pitsikeskus.

1.veebruari avamispeoni oli siiski veel pikk maa minna. Aga me käisime selle ära ning nüüd on ta avatud!

Haapsalu Käsitööselts tänab kõiki sõpru ja abistajaid: Kadi Pajupuu- suur abi ja tugi sisekujunduses, Haapsalu Linnavalitsus, Haapsalu Sotsiaalmaja, SA Läänemaa Muuseumid (eriti hr. Märt Maiste, Eve Otstavel, Asta Veenpere, Deana Põder,  Iloni Imedemaa rahvas), Maie Sander ja Maie Raamid OÜ, Laverna OÜ, Johannes Schwindt ja Krohvpolü OÜ, perek. Särg, Toomas ja Kadi Neubauer, Ergi-Tarmo Saulep, Tanel Edasi, Mati Lõhmus, Maire Süsteri abikaasa,  Antiigiladu OÜ, Ossmet OÜ, Saara kirjastus, Lääne Elu OÜ, Haapsalu Tarbijate Ühistu, restoran Central ja loomulikult Ulrika Graubergi laulustuudio Gaudeo Musicum!

Täname kõiki külastajaid ja õnnitlejaid ning ootame teid ikka ja alati pitsilist imet otsima!

Avamisest tegid uudisenupud ka ETV ( Aktuaalne Kaamera 01.02 kl 21:00) ja TV3.