Rannarootsi muuseumi neljapäevamemmede näputööde näitus

Haapsalu ühes mereäärses nurgas asub üks vahva muuseum. Tõsi, Haapsalus asub mitmeid vahvaid muuseume, kuid see, millest hetkel jutt käib, erineb teistest tublisti.

Rannarootsi muuseum peidab endas rannarootslaste kultuuri ning kõike seda, mis neile kallis ja tähtis. Lähemalt selle muuseumi kohta leiad sealt: http://www.aiboland.ee/Muuseum

Sealses muuseumis on väga pikka aega juba  neljapäeviti koos käinud naised, kes täna end neljapäevamemmede nime all tutvustavad. Kõik on nad kas rannarootslaste juurtega või muud moodi selle muuseumiga lähedalt seotud ning lisaks ühendab neid käsitööarmastus. Just see viimane on põhjus, miks Haapsalu Pitsikeskus neist räägib- meil on rõõm võõrustada nende memmede käsitöönäitust.

Näitusel võib näha tekke, tikitud pilte, pitsilisi kampsuneid ja salle, rätte, kaunist voodikatet ja palju muud kaunist ja tuttavat. Ning loomulikult, mõeldes jõuludele ja peatsele kingiotsimispaanikale, on neilt meie majas müügil ka suurem ports kirjuid labakuid ja sõrmikuid ning varbasoojendajaid- tõsiseid ja ka edevaid villaseid sokke.

Tulge vaatama ja tutvuma, miks mitte ka päkapikukotte juba aegsasti täitma!

Näitus on avatud T 11-18 K-R 11-16 ja L 11-15.

NB! 6.-10.11 oleme suletud.

rannarmemmed4
Neljapäevamemmed tegutsemas. Foto Läänlase lehelt (www.laanlane.ee)