Suvi muuseumis

Suvi läks kui unenägu- mängides ja joostes…

Kes meist neid ridu ei teaks. Kahjuks peab tõesti tõdema, et tänaseks on suvi läbi, käes jahedad sügisilmad ja mõtted liiguvad üha enam ja enam soki- ja kindamustrite peale.

Möödunud suve saame me töiseks pidada- ma ei hakka siinkohal enam pikemalt Pitsipäeval peatuma, vaid tahan meenutada hoopis koostööd Haapsalu Räti Muuseumiga.

Nii nagu eelnevatelgi aastatel, osalesime koostööpartneritena projektis, mille eesmärgiks oli Haapsalus asuvat väikest muuseumituba elavaks muuta ning Haapsalu salle ja rätte tutvustada ning seeläbi traditsioone säilitada.

Juuni algusest augusti lõpuni- täpselt niikaua see projekt meie jaoks ka kestis, oli igal muuseumi lahtioleku päeval seal kudumas keegi meie hulgast. Pakkusime huvilistele võimalust proovida ise sallikudumisvõtteid, välja kujunes ka selle suve nn. kuldklient ehk siis tubli kudumisõpilane. Vahel on vaid vähekene vaja, et inimene julgeks Haapsalu salli kallale asuda. Loodame, et nii mõnegi sallisõbra me juurde ka saime.

Kauniks uuenduseks sellel suvel oli muuseumitoas kleitide uuenenud väljapanek. Need Haapsalu Kutsehariduskeskuse lõpetanute (Maarja Müür ja Marge Heeringas) pitskleidid olid külastajate lemmikud ning ikka ja jälle pälvisid naiste õhkamisi ning meeste tunnustavaid pilke.

Oma lemmikmustreid said soovijad valida mitte vaid raamatupiltidelt, vaid mitmetelt uutelt Haapsalu sallidelt ja mustrikogust, mille meie, seltsi naised sinna kudusime.

Täname kõiki külastajaid ja jääme uusi kohtumisi ootama!