Tähelepanu: konkursi “Pitsilised nukud” tähtaja muudatus!

Seoses kuumade ilmadega ja loodetavasti sellest tulenenud vähese huviga nukukonkursi vastu pikendame nukukonkursile tööde esitamise aega. SEEGA: loeme konkursile esitatuks kõik tööd, mis jõuavad Haapsalu Pitsikeskusesse hiljemalt 8.augustil kl 18. Kiirustage, seltsimehed! :-) 

Haapsalu Käsitööselts kuulutab juba teist korda välja konkursi „Pitsilised nukud“.

Konkursile on oodatud nukud, mida saab iseloomustada sõnaga „pitsiline“. Pitsiline võib olla nii nukk kui tema rõivad. Materjalide osas piiranguid ei ole, samuti ei pea nukk olema isevalmistatud (nukurõivaste kategooria).

Nagu ka möödunud aastal, nii ka sel aastal ootame konkursile töid kolmes kategoorias:

· Parim pitsiline nukk

· Parimad pitsilised nukurõivad

· Parim Haapsalu pitsides nukk

1. Nukkude ja nende rõivaste valmistamisel võib kasutada kõiki materjale, unustamata teostuse korrektsust ning leidlikkust.

2. Iga osaleja võib konkursile esitada kuni 3 tööd.

3. Tööde esitamise tähtaeg on 08.08.2014

4. Tööd tuua või saata aadressile Karja 25, Haapsalu 90502 (ise kohale tuues: T-R 11.18 ja L 11-15)

5. Töö peab olema varustatud märgusõnaga (kinnitada töö külge) ning kategooria nimetusega. Lisatud võiks olla nuku lugu (materjal, idee, teostus, seotus konkreetse pitsiga, samuti kõik autori märkused) ning märgusõnaga varustatud kinnine ümbrik, milles on autori nimi, telefoninumber, aadress, e-posti aadress. Lisada lause: „Olen nõus, et konkursitöö jääb Haapsalu Käsitööseltsile“ ning kinnitada see allkirjaga.

6. Kõik tööd eksponeeritakse Haapsalu  III Pitsipäeval 10.08.2014 ning parimaid autoreid tunnustatakse samal päeval kl 16:00 Haapsalu III Pitsipäeva lõpetamisel.

7. Konkursile saadetud tööd jäävad Haapsalu Käsitööseltsi valdusesse ning neid eksponeeritakse edaspidi koos autori nimega pitsiteemalistel üritustel. Nukurõivaste kategoorias osalenud nukk tagastatakse autori soovil pärast 1.10.2014.

8. Konkursil ei osale Haapsalu Käsitööseltsi liikmete tööd, nende töid eksponeeritakse vaid näitusel.

Konkurss on Haapsalu III Pitsipäeva üritus. III Pitsipäeva rahastavad Haapsalu Käsitööselts, Kohaliku omaalgatuse programm, Kultuurkapital ja Rahvakultuuri Keskus.