Tähelepanu! Uue mustri konkurss “Śoti sallikiri”.

Haapsalu Käsitööselts
kuulutab välja konkursi

Śoti sallikiri

Toimumise aeg
01.september -01.detsember 2016

Konkursi eesmärk:

KINKIDA ŚOTLASTELE HAAPSALU SALLIKIRI

Miks?

Juba kolm korda on Haapsalus peetud śoti kultuuripäevi. Selles kõiges on osaliseks olnud ka Haapsalu Käsitööselts ning meil on olnud väga meeldiv koostöö Eesti Śoti Kultuuriseltsiga. Pitsikeskuses on tutvustatud šotlaste rahvarõivaid ning eestlastele kingitud tartanit.  Eestimustrilise tartankanga kohta leiate rohkem infot: http://kultuuriselts.ee/artiklid/06_01_03_EPL_kinktartan.pdf

Haapsalu salli kudujatena on meil võimalus teha kink ka šotlastele ja seda just Haapsalu salli uue mustri näol.

Konkursi tingimused:

  • Üks autor võib esitada kuni 3 tööd
    • Muster ei tohi olla varem esitletud või avaldatud ega muudel konkurssidel osalenud
    •          Muster peab sobima Haapsalu salli kudumise tehnoloogiaga (vt näiteks „Koome Haapsalu salli“, S. Reimann, 2016 või „Haapsalu sall“. S. Reimann ja A. Edasi, 2009)
    •          Mustril võiks olla legend ehk lugemisõpetus

 

Hindamise aluseks on  kootud mustriproov- kudumise korrektsus on oluline!

Mustriproov peab olema

  • kootud peenvillasest lõngast nr 28/2 või 30/2
  • vormistatud skeemina paberile või pdf-failile, kasutades raamatus“ Haapsalu sall“ kasutatavaid tingmärke. Mustriskeemi juures peab olema kirjas mustri nimi ja märksõna.
  • Mustriproov peab olema vähemalt kolme mustrikorra laiune ja kolme mustrikorra kõrgune.

Märksõnaks on mustri nimi. Märksõnaga varustatud mustriproovi juurde võiks olla lisatud mustri legend ehk siis lugemisõpetus- miks on autori arvates just see kõige õigem muster śotlastele, mida on mustril kujutatud, kuidas see sündis jne. , ning kinnine ümbrik, millel on peal märksõna ja mille sees on sedel autori nime, telefoninumbri, aadressi ja e-posti aadressiga. 

 

Laekunud töödest on näitus Haapsalu Pitsikeskuses (Karja 25, Haapsalu) 2017. aasta jaanuaris.

 

Märgusõnaga varustatud, ent kinniselt pakendatud võistlustööd palume esitada hiljemalt 01.detsembriks 2016 Haapsalu Pitsikeskusesse (Karja 25, Haapsalu 90502) või saata posti teel (pakiteate SMS telefonile 562 878 00, sobivad kõik Haapsalus asuvad pakiautomaadid ).

 

Parima töö valib välja Eesti Śoti Kultuuriselts koos Haapsalu Käsitööseltsi konkursil mitteosaleva esindajaga. Źürii nimed avalikustatakse 02.12.2016 ning žürii otsus tehakse teatavaks 10. jaanuaril 2017 nimetatud seltside kodulehtedel. Võitjaga võetakse ühendust.

 

Auhinnad Haapsalu Käsitööseltsilt ja Eesti Śoti Kultuuriseltsilt. Tunnustajaid võib lisanduda.

Konkursile esitatud tööde autorid avalikustatakse. Võidutöö kasutamisõigus jääb lisaks autorile ka Haapsalu Käsitööseltsile ning Eesti Śoti Kultuuriseltsile.

Konkursile esitatud mustriproovid jäävad Haapsalu Käistööseltsile ja ei kuulu tagastamisele.