Vähegi Viitsijad XX

25. jaanuari õhtul kogunesid Lääne maakonna kõik vähegi viitsijad Haapsalu Kultuurimajja, et maha pidada traditsiooniline Vähegi Viitsijate pidu. Sedakorda siis 20. korda. Viitsisime meiegi. Oleme ikka viitsinud ja viitsime ka edaspidi. Seni oleme pannud teistele vaatamiseks välja ka väikese näituselaua, aga etteruttavalt ja nimesid nimetades olgu öeldud, et Pille-Pille soovil ja lavastamisel me ilmselt tuleval aastal ka tantsime. Kas varraste või nõeltega, eks see hiljem paistab :-)

Pidu algas tervituste ja tunnustamistega. Siinkohal on mul väg hea meel kõigile teada anda, et Haapsalu Käsitööselts on arvatud Kultuuritegija 2012 tiitli vääriliseks!!! Hurraaa! Suur aitäh esitajatele, suur aitäh andjatele ja suur aitäh kõigile, kes aitasid meil kultuuri luua! Südamlik tänu! Selle aunimetusega kaasneb rahaline preemia seltsi arveldusarvele. Ja sellest sünnib kindlasti juba uus kultuur!

Lisaks oli veel palju häid sõpru, kes samasuguse nimetuse pälvisid. Nende nimed on kõik Lääne Elus kirjas (ka veebis), sealt saate nende kohta täpsemalt lugeda.

Pidu jätkus, nagu tavaks, etteastetega. Oli nalja ja naeru, äratundmist ja itsitamist. Ja tore oli see, et meie käsitööseltsiliikmeid oli mitte ainult jmeie lauas, vaid ka teiste kollektiivide hulgas: Viivi, Elgi, Lehti, Lii, Tiia ja Epp. Nende kahe viimase totaalset muutumist võite  nautida ka Merle tehtud fotodelt.

Meie laudkond oli sel korral suurem, kui möödunud aastal. Vaadates teiste seltskondade etteastete hoogsust ja rõõmu, millega esineti, peaksime vsit omalegi nädalasse uue kooskäimise aja määrama- seda siis etteaste õppimiseks :-) Sest ega meistrid ei kuku taevast- need sünnivad valust ja vaevast!

Vähegi viitsimist ka sel aastal!