19.juuni- kübarapäev

Et kõik algusest ära rääkida, peab alustama kuuskepäevast. Et mis siis on “Kuuskepäev”? Tõsi, keeleliselt ja grammatiliselt üsna tõsiselt võetamatu, aga siiski olemas. Nimelt saan nüüd väikese saladuskatteloori alt lasta välja mõne vihje. Et kalendris oleks detsember nagu ühele jõulukuule kohane, ei tohi selle kuu fotolt puududa kohustuslik jõulupuu. Aga kalendreid ei tehta ju ainult detsembris. Nii tulebki vahel tuua kuusk tuppa hoopis mais ja meenutada, mida jõulude ajal tehakse. Aitäh Kallele, kes üsna lühikeste heleroheliste kasvudega jõulupuu meile maikuus leidis. Kusjuures ma olen kindel, et nii mõnelgi laisal mehel on hoopis kuusk rõdult veel ära viimata, aga näed sa, meil tuli hoopis uut tellida. Niisiis- 31.mail sai Siiri (Reimann´i) juures tähistatud kaunist maikuu kuumust, fotosessioonide (edukat) kulgemist ja lihtsalt käsitööseltsilistega olemist. Aga et just eelmisel õhtul oli Siiri juures kodus jõulukuuse sessiooni peetud, siis oleks olnud patt jätta kasutamata aianurgas kurvalt seisva kuuse olemasolu. Ja ehtisimegi uuesti :-)

Ja tolle päeva nimeks pandi ühiselt otsustades kuuskepäev- 31.mai.

19.juunil kogunesime Natalia juurde, Sinaleppa, Poka-Reinu tallu. Sel korral oli meid rohkem- suvi ju! Kusjuures pean mainima kindlalt asjaolu, et ehkki terve laupäeva ja öö takka otsa ladistas taevast vett alla, siis pühapäeval kell 12 puhus tuul pilved minema ja hakkas selginema. Ning kella kolme paiku, kui me kõik lauda istusime ja Natalia Ivanovna perenaiseoskuseid maitsta saime,13495048_1567151316919272_5051390140712230240_n

oli ilm juba väga ilus ja suvine. Koduste hõrgutiste taustaks pakuti meile kohalike meeste poolt korraldatud tehnikaürituse taustahääli. Lahe! Tõsiselt! Sest me käisime ikka piilumas ka, mis seal mudaaugus toimus ja seal toimus midagi teistsugust, kui tavaliselt teedel näha. http://online.le.ee/2016/06/19/galerii-ridala-offroad-veokid/

Nautisime pühapäeva ja head seltskonda, rääkisime ikka käsitööjuttu ka ja mõned meist isegi kudusid :-) Aga nagu ütlesid meie vanemad prouad- pühapäeva peab ka pühitsema. Pean kudujate kaitseks ütlema- kudumine ongi meile püha :-)

Ühel hetkel jagas Natali oma maakodus leiduvad kübarad (kujutage ette, mis tal siis linnakodus veel kõik olemas on!) laiali ja nii tegime ühispilti ka. Kuna päris kõikidele kübaraid korraga ei jagunud, sai kaks pilti tehtud.

Loomulikult ei saa me ilma ühispildita, nii ka sel korral. Et juba 2.kübarapäeval saaksime vanadelt fotodelt järgi vaadata, kes puudub ja kes on lisaks.

Kaunist jaanihooaega teile, sõbrad!