20 aastat üle-eestilisi käsitööpäevi. Sedakorda Rakveres.

10.-11.juuni olid reede-laupäev, mil Rakvere linnas liikus ohtramalt käsitöölisi, kui tavaliselt. Põhjuseid oli kaks: esiteks pidas Eesti Rahvakunsti ja Käsitööliit oma juubelihõngulisi, 20.-ndat korda peetavaid üle-eestilisi käsitööpäevi. Ja teieks toimus sealse väikese linnakese Pikal tänaval Kreisilaat.

Käsitööpäevade kirsiks tordil oli konverents “NUTIKAS käsitöö”.  Esinejate hulgas oli tunnustatud ja tuntud inimesi ning teemavaldkond, mida käsitleti, kuulajaskonnale südamelähedane. Elevust tõi tõsisemate arutelude vahele lustakas moedemonstratsioon suve-teemadel. Ikka käsitööst tulenev :-)

Meie selts oli ka kohal. Ja nagu tavaliselt- ikka bussiga, st suure seltskonnaga. Sel korral olime veel eriti suure bussiga- HG Kurre Grupi suuuuuure bussiga ( https://www.facebook.com/HgKurreGruppOu/?fref=ts)

Majutuskoht oli sel korral valitud eriti mugav- Pikal tänaval asuv Katariina külalistemaja. Selle koha kohta on meil ainult kiidusõnad, sealses restoranis pakutakse imemaitsvaid sööke. Ootamisaeg oli veidi pikk, aga selle aitas meie jaoks lühemaks teha meie enda seltskonna headus ;-)

Ja Kreisilaat. Hea, klassikaline käsitöölaat. Oli taimi, oli sööki, oli puitu, näpuotsaga ehteid, oli käsitööd ja muusikat. Kindlasti oli veel paljugi, aga kõike ei pea ju ka ära rääkima- minge tuleval aastal ise vaatama! Ühte asja oli seal veel palju. Vett. Seda tuli taevast alla ikka pidevalt ja palju. Kui me laupäeval Rakverest lahkusime, jäigi seal sadama. Ja kuulda oli, et pühapäeva lõunaks polnud sadu veel lõppenud. Aga mis meil sellest- kotid-korvid head paremat laadakraami täis, tuju hea, ülimugav buss ja tore bussijuht koju jõudsime väsinult, aga õnnelikult.

Nüüd jääb vaid järgmist aastat ootama hakata.