Meie juubeldamine 20.11

Ja saimegi 20 täis! Noored veel, ehkki MTÜ elukaare mõistes juba eakad ja väärikad. Aga hingelt väga noored.

Juubelipidu toimus meie oma nn kodumajas, sotsiaalmajas. Olime oma külalistele valmistanud ka väikese kingituse- pisikese näituse meie töödest. See oli tõesti väga väike ülevaade, eriti kui veel arvestada meie kaht aastakümmet tegevust. Aga siiski.

Muusikakooli saal oli rahvast täis, oli nii meie enda seltsi naisi, oli külalisi ja sõpru. Neid, keda ei peakski enam külaliseks, pigem juba omaks. Suur rõõm oli neid kõiki näha meile nii olulisel päeval.

Ülle kandis ette luuletuse, mille tegi ekstra meie juubeliks õmblejanna-tikkija-maalija Liivi Pais. Mälestushetkel austasime meie seast igavikuteele lahkunud seltsikaaslasi.   Seltsi asutamist ja algusaastaid meenutas Silvi Saarlo, seltsi esimene esinaine. Saalisolijate seas olid nii mõnedki algusaastatel kaasalööjad, kes tänaseks on kõik jäänud käsitööle truuks.

Silvi-aastatele järgnesid Aime-aastad ning nendest kõneleski Aime ise. Aime meenutas meie naiste alatist valmisolekut, mis puudutas kuhugile minekut või millegi tegemist. Õnneks pole see isikuomadus ka täna neid kadunud!

Siis tulid Mirje-aastad. Minul oli meie tegemisi kõige lihtsam saalisolijateni viia, sest kogu ürituse vältel jooksid seinal fotoslaidid meie seltsi tegemistest. Oma silm on ju kuningas ning kõik külalised said nii kerge ülevaate meie tegemistest.

Muusikat pakkusime oma külalistele ka. Kõigepealt mängis meie seltsi noorim liige, Agne-Andra Ploom ristflöödil lõbusa loo, seejärel kõlas muusikapala plokkflöödil Pärli esituses. Neist tüdrukutest loodame ka tublisid käsitööliseid!

Ja siis tulid Nettyd. Nad olid oma kaunite Haapsalu sallide-rättidega tõeliselt netid! Kolm laulu, mis kõlasid, ülistasid kõik meie linna pitse. Kaunis! Täname kõiki Nettysid ja dirigente Maaja Moppelit ning Tiia Kaukest!

Õnnitlejaid oli palju ning lilli said lauad täis. Lisaks kingiks saadud lilledele olid meil ka oma lillemeistri seaded- Katrin Murr valmistas kaunid seaded laudadele nii kohvikusse kui näituseruumi. Aitäh, Kati!

Pärast ametliku osa lõppu olid kõik külalised ja omad oodatud kokku lööma śampuseklaase ning maitsma meie juubelitorti ning kohvi jooma. Tordi juures tahaksin veidi peatuda. Maitsva martsipanitordi, õigemini suisa kaks torti, oli valmistanud Aliide Uuemõisa pagariärist. Tordid nägid välja kui kaks Haapsalu salli, Silvia mustergi peal. Kes  nägi, see tundis; kes teadis, see nägi; maitses väga kõigile.

Pilte tehti, juttu aeti, plaane peeti, tuttavaid nähti. Mida ühelt juubelilt veel oodata!? Seda, et sõbrad, keda polnud ammu näinud ja nüüd meie juurde leidsid aega tulla, sagedamini läbi astuksid.

Aitäh kõigile, kes Haapsalu Käsitööseltsi juubeli puhul meeles pidasid!

P.S Juubeligalerii viimane foto on juba peojärgne. Selleks hetkeks oli nii mõnigi meist juba kingad jalast heitnud, söakamad meist juba dresskoodigi vahetanud. ( Juhin siinkohal tähelepanu ühele piduliku osa fotodest, millel peal musta lehvikuga ja sinise oubiga daam)