Meil oli eile savi! :-)

Meil oli eile, st 19.04 sõna otseses mõttes savi.

Nimelt käisime külas Noarootsis, Pürksis asuvas käsitöökojas. Küll seal oli kena! Kõigepealt muidugi perenaised Marika ja Ivika – lahked, naeratavad ja positiivsed, tervitasid meid juba uksel. Uudistasime veidi ringi, tutvusime nende tehtud töödega ja siis läkski lahti – igaühel oli seejärel oma savi ;-)

Alguses oli niisiis savikamakas. Õpetajate ja oma käte abiga oli paari tunni möödudes saanud nendest savikamakatest äraütlemata armsad kruusid-tassid, sekka paar udupeent peekrit. Meist jäid nad nüüd sinna samasse põletamist ootama ning paari nädala pärast, kui oleme neid ka glasuurimas käinud, saame ka teile, head sõbrad, oma tööde galeriid näidata. Seni hoiame pöialt, et põletamine õnnestub. Ja muidugi ka glasuurimine.

Päeva rosinaks oli kindlasti kohvipaus- tervislik, kevadine ja hoopis teistmoodi lähenemisega. Nimelt on nii Marika kui Ivika tervislike eluviiside edendajad ja kohvilauas saime me kõik sellest osa. Aitäh teile, perenaised!

Kui me koju tulema hakkasime, tegime enne Haapsalut veel väikese kõrvalepõike. Et kui kui juba, siis juba. Põikasime sisse Aime lapselapse, Heleni juurde. Helen toimetab Silmal, on looduskooli  tegevusjuhendaja. Lähemalt selle toreda koha kohta saad vaadata siit: http://www.silmalk.ee/kool/avalehele/

Linna jõudnult ja laiali minnes sai veel vaid tõdetud: väga tore pühapäev oli.