President Kersti Kaljulaid Haapsalu Pitsikeskuses

Kevad tõi meie majja Vabariigi Presidendi.

29.03 oli meie käsitööseltsi ja pitsikeskuse jaoks märgiline kuupäev- nimelt oli meil au võõrustada Eesti Vabariigi Presidenti. Proua Kaljulaidi saabumise ajaks olid meie naised usinasti tööhoos- ikka kudumine käes ja silmad varrastel.

President tutvus meie majaga ja meie tegemistega, õhkkond oli vaba, soe ja meeldiv. Kõige muu hulgas teame nüüd, et presidendiga saab rääkida käsitöökeeles- ta mõistab seda. Kindlasti on oma osa selles tööõpetusetundidel, mida õnneks siiani eesti koolides veel läbi viiakse. Käsitööoskuste järjepidevus, kogukonna tegutsemine, tootearendus- need on vaid mõned teemad, mille üle sai presidendiga arutletud.

Ja siis tuli kingituste aeg. Lääne Maavalitsus kinkis presidendile Haapsalu salli, mille mustri kinkis pouale omakorda Haapsalu Käsitööselts. Mustriks Kersti Kaljulaidi kiri. Mustri enda leiab peagi ilmuvast Siiri Reimanni raamatust “Siiri rätid”- olge ootel!

Sall sobis saajale imeliselt ning oli kooskõlas sooja hingega, mida kohtumisel tunda ja näha oli. Sallile lisaks oli kingikotis veel mustrileht, raamitud mustrinäidis, vardad ja sallijagu lõnga. Proua President avaldas arvamust, et enne viit või kümmet aastat ta kuduma tõenäoliselt ei hakka, aga nagu ütlevad klassikud: “Ära iial ütle iial”. Nii võib ka see aastate arv ehk ka väheneda sujuvalt :-)

Ülevaadet külaskäigust näeb nii Merle Saulepi fotodelt siin galeriis kui ka erinevatelt fotograafidelt fb-s. Vaadake ka http://online.le.ee/2017/03/29/president-kuduma-hakkan-viie-voi-kumne-aasta-parast/

Ühispilt koos presidendiga ning siis- ootamatuna, väga meeldiva ootamatusena, ei surunud president meie naistel vaid kätt, vaid sai isegi kallistada meie kõige tähtsamat inimest! Täitsa tavaline inimene, meeldiv vestluskaaslane ning äärmiselt sümpaatne. Meie President.

Me oleme tänulikud, et see kohtumine sai teoks. Riik- See on Eesti Vabariigi President, see on ka Pitsikeskus, see on meie igaüks eraldi ja kõik koos ka. See ongi meie elu. Oli emotsioone täis päev.